УСЗН повідомляє:

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 01.01.2017 року запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, «Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.
Для отримання зазначеної компенсації до органу соціального захисту населення подаються наступні документи:
1)    громадянами, віднесеними до категорії 1:
-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;
-         довідка 070/о;
-         копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
-         копія паспорта;
-         довідка про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).
2)    одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, що їх замінює:
-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;
-         довідка 070/о;
-         копія посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
-         копія свідоцтва про народження або копія паспорта дитини з інвалідністю;
-         довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
-         довідка про те, що дитина з інвалідністю не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).
Розмір грошової компенсації буде щорічно встановлюватись наказом Мінсоцполітики і підлягатиме державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Постраждалі громадяни, які звернулися до органів соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про отримання путівки будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням в порядку черговості відповідно до медичних рекомендацій в межах бюджетних призначень, передбачених на їх оздоровлення на 2018 рік.
З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.
Якщо у громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виникнуть питання щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то їм необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Відділ пільг та соціальних гарантій управління
                                                                  соціального захисту населення
                                                                  виконкому Люботинської міської ради