Керівникам підприємств та головам профспілкових організацій трудових колективів міста!

Протягом лютого-березня 2023 року в Люботинській міській територіальній громаді проводиться двомісячник з укладання колективних договорів

Управління соціального захисту населення Люботинської міської ради  звертається до представників профспілкових комітетів, керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які використовують найману працю,  з рекомендацією проведення дієвого діалогу з укладання або подовження дії укладених колективних договорів.

На протязі лютого-березня 2023 року в Люботинській міській територіальній громаді проводиться двомісячник з укладання колективних договорів.

Колективні угоди і колективні договори як акти соціального діалогу набувають особливого значення в умовах воєнного стану, оскільки є одним із видів колективного захисту трудових, соціальних і економічних прав та інтересів працівників як форми захисту, фіксують досягнуті спільні домовленості, узгоджені рішення між сторонами соціального діалогу.

Воєнний стан вніс свої корективи у чинне законодавство у сфері колективно-договірного регулювання.

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року № 2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» внесено зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема до Кодексу законів про працю України, Господарського кодексу України, Законів України: «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні», «Про зайнятість населення»  щодо посилення захисту прав працівників.

Додатково інформуємо, що  колективний договір  між  адміністрацією та трудовим колективом  підприємства, з моменту реєстрації повинен переглядатися.  Рекомендуємо у разі необхідності зміст колективного договору привести в відповідність до вимог діючого законодавства України та здійснити його повідомну реєстрацію  в виконкомі Люботинської міської ради відповідно до  ст.15 КЗпП.

Дата публікації: 15:32 08.02.2023