Насильство буде покарано

6 грудня, Верховна Рада України прийняла в законопроект № 4952 про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства, а також боротьбу з цими явищами.

Обмежувальний припис і позбавлення волі: домашнє насильство визнали кримінальним злочином   в Україні. Відповідальність за знущання з близьких передбачає громадські роботи, арешт на 6 місяців або позбавлення волі до 2 років. 6 грудня, Верховна Рада України прийняла в  законопроект № 4952 про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства, а також боротьбу з цими явищами.

Згідно з законом, постраждалою стороною може бути не лише офіційне подружжя і їхні діти, але й партнери в цивільному шлюбі або й розлучені, вводиться поняття "обмежувальний припис", яке означає, що домашнім тиранам буде заборонено наближатися до жертви впродовж 6 місяців за постановою суду. Примушення до аборту відтепер карається позбавленням волі до 3 років. Так само сісти за ґрати на той самий термін можна за схиляння до шлюбу або співмешкання проти волі партнера.

До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи:

- заборона перебувати вдома у потерпілого;
- обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності;
- заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий;
- заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей;
- направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років.  Насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний. Не дозволяйте себе принижувати!

Відділ з питань праці та зайнятості населення УСЗН

Дата публікації: 14:14 19.12.2017