Презентація виставки «Пам'ятки скіфо-сарматського періоду»
Презентація виставки «Пам\

Презентація виставки «Пам'ятки скіфо-сарматського періоду»

1 грудня 2017р.в Люботинському краєзнавчому музеї проведено презентацію виставки«Пам’яткискіфсько-сарматського періоду», наданої ГО «Фактор державного значення з охорони історико-культурних цінностей»та генеральним директором Охапкіним Андрієм Валерійовичем.

У презентації взяли участь представники ГО «Фактор державного значення з охорони історико-культурних цінностей »,заступник міського голови Рубан В.В., радник міського голови Куденко Л.В.,начальник відділу культури Голтвянська І.А.,учні Люботинських шкіл №2,№5 та працівники Люботинської  центральної бібліотеки, її філій,працівники музею.
Із вступним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Рубан В.В.,який відзначив,що Люботин-місто з багатою та цікавою історією,  і подібні заходи та екскурсії  дають можливість люботинцям та гостям міста ближче з нею ознайомитися. Він подякував ГО «Фактор державного значення з охорони історико-культурних цінностей»та генерального директора  Охапкіна А.В. за надані експонати і висловив надію на подальшу співпрацю.
У свою чергу гості-представники ГО «Фактор державного значення з охорони історико-культурних цінностей» розповіли присутнім про те, як створювалася виставка і де вона вже експонувалася до Люботина, а потім подарували музеєві подарунок у вигляді скіфської прикраси «олень-символ Сонця».
Історія свідчить, що з ІІ половини VІІ ст. до н.е.(початок  залізної доби) численні племена  іраномовного походження скіфів, витіснивши з північного Причoрномор'я кіммерійців, утворили велике державне об'єднання – Скіфське царство, в яке входила й південна частина сучасної  Харківщини.
Істинну сутність образу життя скіфів грецький історик Геродот висловив у короткій фразі: "Кожен з них - кінний стрілок". Зброя складала невід'ємну приналежність кожного скіфського чоловіка, а нерідко й жінки. Екіпіровка скіфських воїнів була достатньо складна та знаходилась у прямій залежності від віку, соціального положення, добробуту, тощо. Більшу частину свого життя скіфи проводили у походах та боях. Ця обставина примушувала їх постійно вдосконалювати свою зброю. Озброєння скіфського воїна складалося із списа, короткого меча (акінака), кинджала, бойової сокири (сагаріса), дротиків, лука з отруєними стрілами.
Запрошуємо усіх до нашого музею, де можна буде ознайомитися з даними артефактами, переглянути документальний фільм з історії Скіфії, відвідати виставку та прослухати розповідь екскурсовода.
                    Директор Люботинського краєзнавчого музею Л.М.Каракаптан

Альбом: Презентація виставки «Пам'ятки скіфо-сарматського періоду»
Дата публікації: 08:54 04.12.2017