3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.

Державою створено комплекс законів, які регулюють практично усі аспекти життя людей з інвалідністю. Зокрема, це закони України: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»; «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи»; «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові акти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 р. № 321 ( зі змінами) «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» особи з інвалідністю мають право безоплатно  забезпечуватися відповідно медичних показань, які внесені до індивідуальної програми реабілітації інвалідів, а саме:

• ортопедичним взуттям,
  • системою ортезів на ніжні та верхні кінцівки (ортези, турата, стельки),
  • засобами для пересування (крісла колісни),
  • системою ортезів на хребет (корсет, бандаж),
  • системою протезів на верхні та ніжні кінцівки ( протези),
  • меблями ( столи приліжкові, шведські стінки),
  • засобами для ходіння, керовані обома руками (ходунки),
  • засобами для ходіння, керовані однією рукою ( палиця, милиці) та іншим засобами реабілітації.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187(зі змінами) затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, яким передбачено, що органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів.

Для отримання  більш детальної інформації  звертатися до відділу пільг та соціальних гарантій управління соціального захисту населення Люботинської міської ради за адресою м. Люботин, вул. Слобожанська, 24 другий поверх та за телефоном – 741-01-31

Відділ пільг та соціальних гарантій УСЗН

Дата публікації: 14:39 01.12.2017