Пресвипуск до Міжнародного дня чоловіків

На честь сильної половини людства щорічно 19 листопада в світі відзначається Міжнародний день чоловіків.

Мета свята – привернути увагу до проблем гендерних стереотипів, дискримінації та нерівності статей, що є одним із напрямів Цілей сталого розвитку. Міжнародний день чоловіків акцентує увагу на здоров’ї хлопчиків і чоловіків, а також підкреслює позитивний вплив чоловіків на сім’ю та виховання дітей.
На початок 2021 року, за оцінкою, у Харківській області проживало 1 213 803 чоловіки –  46,4% від загальної чисельності населення. Серед загальної чисельності чоловіків 16,2% – це чоловіки у віці 0–15 років, 18,7% – у віці 60 років і старшому, решта – у віці 16–59 років. Середній вік чоловіка складав 39,5 року.
У 2020 році в області народилось 8640 хлопчиків (51,6% від загальної кількості народжених немовлят).
У цей період уклали шлюб майже 12,0 тис. пар. Серед наречених – майже 5,5 тис чоловіків у віці до 30 років, у віці після 30 років – 6,5 тис. Середній вік нареченого становив 34,1 року.
У 2020 році у виконанні наукових досліджень і розробок було задіяно 6513 чоловіків (56,0% від загальної кількості працівників), з них науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) мали 1590 осіб, доктора наук – 760 осіб.
На початок 2021 року частка чоловіків серед керівників юридичних осіб становила 71,3%, а частка чоловіків серед керівників фізичних осіб-підприємців – 57,3%.

У цей день вітаємо усіх чоловіків: дідусів, татусів, синів, братів, коханих! Нехай ваші мрії здійснюються, а цілі завжди втілюються в реальність. Мирного неба над головою, гідної праці та реалізації творчого потенціалу!

Заступник начальника
Головного управління статистики
у Харківській області                                                                                 Олександр ЖУРАВЕЛЬ
Дата публікації: 13:03 17.11.2021