Обережно!!! Гриби!

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей роблять висновки щодо цього лише на основі свого гіркого досвіду.

Поради :

-якщо не впевнені, що знаєте їх, – якими б апетитними вони не здавалися;

-поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційнонебезпечних зонах;

-невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, воснові якої є потовщення – “бульба”, покритеоболонкою;

-з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі;

-пластинчасті – отруйні гриби маскуються під них;

-“шампіньйони” (“печериці”), у яких пластинки нижньої поверхні шапки гриба білого кольору.

УВАГА! В жодному разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:

-“Усі їстівні гриби мають приємний смак”;

-“Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний”;

-“Усіг риби в молодому віці їстівні”;

-“Личинки комах, черва й слимаки не чіпають отруйних грибів”;

-“Опущена у відвар грибів срібна ложка або монета чорніють, якщо в каструлі є отруйні гриби”;

-“Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом із грибами, серед яких є отруйні”;

-“Отрута з грибів видаляється після кілька годинного кип’ятіння”;

-“Сушіння, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”.

Основні причини отруєнь:

• уживання отруйних грибів;
  • неправильне приготування умовноїстівних грибів;
  • уживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
  • уживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть у білих грибів і підберезовиків є небезпечні двійники).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. Щоб запобігти отруєнню грибами, рекомендуємо вам заходи та правила, необхідні для виконання кожній людині; дотримуйтеся їх.

Головний спеціаліст

Люботинського міського відділу