КЗ «Люботинська ПБ» інформує:

77-річчя депортації кримських татар - презентація книги «Кримський вузол»

До 77-річчя депортації кримських татар  Люботинська центральна публічна бібліотека презентує книгу «Кримський вузол». Це видання про історію кримськотатарського народу та передумови, які призвели до незаконної анексії півострова у 2014 році.

«Кримський вузол» – про Батьківщину кримських татар як корінного народу. Ще з часів Катерини ІІ вони були змушені згуртуватися, щоб вижити. Кримські татари пережили не одне вигнання. Адже ще російська імператриця проводила політику «очищення Криму» від корінного народу. Тоді вони масово переселялися в Османську імперію, а пізніше, за часів Радянського Союзу, були депортовані з рідної землі.

Сьогодні Україна домагається того, щоб увесь світ визнав, що депортація кримських татар за радянських часів є злочином та геноцидом проти корінного народу Криму.

Директор КЗ «Люботинська ПБ»     Олена АЛІСОВА

Дата публікації: 09:30 18.05.2021