«Доступні ліки»

Для яких захворювань діє програма

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/108449

У Національній службі здоров’я України дають роз’яснення.

За програмою пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів.

Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою «Доступні ліки»

Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

Наразі у програму «Доступні ліки» входять 297 лікарських засобів, а кількість безоплатних складає 93. Так, у програмі:

- 205 лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань;

- 24 – для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів;

- 48 – для лікування діабету ІІ типу;

- 18 – для лікування бронхіальної астми;

- 2 лікарських засоби – для лікування ревматичних хвороб (за ці препарати пацієнт сплачує повну ціну).

Повний список лікарських засобів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна переглянути тут. Проскрольте до кінця сторінки до фрази – «Перелік лікарських засобів, що включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 10 лютого 2021 року (затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 15 лютого 2021 року № 251) можна завантажити тут». А далі перейдіть за посиланням, щоб завантажити список ліків у форматі exсel.

Детальний алгоритм отримання електронного рецепта на «Доступні ліки» - тут

Знайти найближчу аптеку допоможе дашборд НСЗУ.

Дата публікації: 09:03 14.04.2021