Запрошуємо на навчання

Професійна реабілітація осіб з особливими потребами сьогодні є однією з визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя. У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом самоствердження особистості.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості  здійснює  професійне навчання за 26 професіями: в'язальник трикотажних виробів та полотна; оператор верстатів з програмним керуванням, швачка; кравець; перукар (перукар-модельєр); манікюрник; педикюрник; манікюрник-педикюрник;  токар; фрезерувальник; кухар; слюсар-ремонтник; налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; верстатник широкого профілю; адміністратор; покоївка; косметик; заточувальник; виноградар; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; оператор котельні; лицювальник-плиточник; штукатур; маляр; монтажник гіпсокартонних конструкцій; касир торговельного залу.

Харківським обласним центром зайнятості з Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відпрацьовано механізм направлення на професійне навчання до Харківського центру професійно-технічної освіти ДСЗ осіб з інвалідністю, які зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості як безробітні та відповідно до законодавства не мають права на допомогу по безробіттю та осіб з інвалідністю працездатного віку, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення за місцем проживання, без реєстрації в службі зайнятості (згідно розділу ІІ Інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 06.09.10 №270) за ліцензованими професіями.

Прийом документів  для отримання фінансової  допомоги на оплату вартості навчання особи з інвалідністю за робітничими професіями в Харківському центрі ПТО ДСЗ вищезазначеної категорії осіб буде здійснюватися Харківським обласним фондом соціального захисту інвалідів, відповідно до висновків медико-соціальної експертної комісії щодо рекомендованих умов та характеру праці та фізичних обмежень.

Відділ з питань праці та зайнятості населення

Дата публікації: 15:48 11.09.2017