Кір. Як запобігти захворюванню.
Кір. Як запобігти захворюванню.

Кір. Як запобігти захворюванню.

Шановні батьки!!! Здоров`я дітей в Ваших руках.

 Епідемічна ситуація з кору в Харківській області залишається неблагополучною, рівень захворюваності є високим.

За даними Люботинського міського лабораторного відділення Нововодолазької міськміжрайоної філії ДУ « Харьковський ОЛЦ МОЗ України» з початку року станом на 24.04.2019  в м. Люботині зареєстровано 56 випадків кору. Питома вага дітей  до 17 років – 57,1% (32 випадків).

Аналіз епідемічної ситуації підтверджує, що на сьогодні й досі існує високий ризик розповсюдження корової інфекції серед населення. Показники охоплення щепленнями для формування достатнього популяційного імунітету залишаються низькими. У групі ризику знаходяться діти, які не отримали щеплення, підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір та не мають щеплень проти кору, особи з груп епідемічного та професійного ризику.

У 2018 році за цей період випадків кору не зареєстровано.

   Госпіталізовано  45 хворих (80,4%). Летальні випадки не реєструвались.

        В Люботинській  загальноосвітній школі 1-111 ступенів №4  зареєстровано 13 випадків кору з них 12 дітей та 1 вчитель. 

   В ДНЗ № 2 зареєстровано 2 випадки кору.  

   В Люботинській гімназії  № 1 зареєстровано 3 випадки кору.

   В ДНЗ№4 зареєстровано 1 випадок кору серед працівників закладу.

        Зареестровано 5 спалахів, з кількістю уражених 28 осіб, з них 12 в побуті, 16 в навчальних закладах :  ЗОШ №4 (13 випадків)  та  Люботинській гімназія №1 (3 випадки).

Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою, запаленням слизових оболонок порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивітом і характерним плямисто – папульозним висипом на шкірних покривах, загальною інтоксикацією.

 Джерелом інфекції є хвора на кір людина, яка заразна для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду (останні 2 дні) до 4-го дня висипу.

 Шлях передачі інфекції - повітряно-крапельний, вірус виділяється в зовнішнє середовище у великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чихання і.т.д.
           Захворювання на кір небезпечне ускладненнями, такими як ларингіт (запалення гортані), круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, отит (запалення вуха), первинна кірова (вірусна) пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія, стоматит (запалення слизової оболонки рота), менінгіт (запалення мозкової оболонки), гепатит, лімфаденіт. Найбільш грізним ускладненням (частіше у дорослих) буває   енцефаліт .

             При виявленні кору проводять профілактичні заходи в осередку інфекції, тобто в тому колективі, де перебував хворий. Використовують заходи загально гігієнічного порядку: роз’єднання, провітрювання, збільшення кількості поточних вологих прибирань в приміщенні, за особами, які перебували в контакті з хворим встановлюється медичний нагляд.

            Надійним і ефективним методом профілактики кору є вакцинація.

 В Україні вакцинація від кору входить до календаря обов'язкових профілактичних щеплень. Її проводять дітям віком 12 місяців, які  не хворіли на кір та не мають медичних протипоказань. Друге щеплення проводиться у віці 6 років (перед школою). Можливо введення як моновакцини (тільки проти кору), так і тривакцини (проти кору, паротиту та краснухи).              

 В КНП «Ц ПМСД » (м.Люботин, вул.Шевченко,15) вакцина проти кору,   краснухи, епідемічного паротиту в достатній кількості .

 Запрошуємо  дітей та дорослих  на щеплення.        

 

                 Шановні батьки!!!    Здоров`я  дітей в Ваших руках.

 

  Лікар епідеміолог Люботинського

  міського лабораторного відділення                                                                       І. Білецька

Переглядів: 163
Дата публікації: 14:40 03.05.2019
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Субсидії для населення
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
  
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>