21 березня світ відзначає день сонячних людей (хворих на синдром Дауна)

У місті Люботині пройшов флешмоб до Дня сонячних дітей

Напередодні цього дня у місті Люботині пройшов флешмоб, до участі в якому долучилися учні загальноосвітніх шкіл – № 2, № 4 та гімназії № 1. На майдані Соборному вони утворили своєрідне сонце, яке символізує категорію усміхнених дітей. Панорамну зйомку  акції забезпечив квадрокоптер від Громадської організації «З нами Бог і Україна».

А ідея підтримати таких особливих дітей з’явилася у представників ради старшокласників Олени Іващенко й Іллі Шелеста. «Цією символічною акцією ми хочемо підтримати «сонячних» дітей, адже вони є членами нашого суспільства. І хоч через свою особливість їм важче адаптуватися у світі, проте вони дуже доброзичливі, життєрадісні і позитивні люди і прагнуть до спілкування,»  – зазначив Ілля.

Заступник міського голови Вячеслав Рубан висловив переконання, що на хвилі демократичних змін, які проходять зараз в Україні, в рамках реформування освіти і створення інклюзивно-ресурсних центрів посилюється увага до проблем таких дітей,  тож незабаром вони перестануть бути незвичайним явищем і стануть повноцінними членами нашого суспільства.

На жаль, за статистикою сьогодні в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – близько 400. Таких малюків називають ще дітьми Сонця. Ця хвороба – генетичне захворювання, пов’язане із наявністю в організмі зайвої 21 хромосоми. Діти зовні схожі між собою, але в них знижений імунітет і є цілий ряд захворювань.

Світова спільнота відзначає день солідарності із особливими людьми тим, що одягає шарфи помаранчевого та жовтого кольорів або різнокольорові шкарпетки.

Радник міського голови Лідія Куденко

Альбом: 21 березня світ відзначає день сонячних людей (хворих на синдром Дауна)
Дата публікації: 10:53 19.03.2019