Безпека на воді в останні дні зими
Безпека на воді  в останні дні зими

Безпека на воді в останні дні зими

Лютий останній місяць зими. Всі знають, що зима - чудова пора відпочинку на льоду. Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Та зима несе не тільки радощі та задоволення, але й небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

Цю інформацію цікаво знати.

Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. Якщо по льоду пересуваються  декілька людей, то треба йти один за одним на відстані.

При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, треба  дізнатися  про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який  вільно можна тримати в руці.

Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду треба слідкувати  за його поверхнею, обходити  небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляти  необхідно у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно  треба зупинитися  і повертатися  назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

У випадку, якщо  все ж провалилися під лід необхідно :

не піддаватися  паніці, утримуватися на  плаву, уникаючи занурення з головою;

кликати  на допомогу;

намагатися  вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

вибравшись на лід, перекотитися і відповзти в той бік, звідки  прийшов, де міцність льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися необхідно  виконувати  будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя але перш ніж кинутися до того, хто провалився,  необхідно:

покликати (якщо це можливо) на допомогу;

знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);

оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Щоб зберегти своє життя необхідно прислухатись до таких порад з  безпеки:

• Перший крижаний покрив на водоймах не можна використовувати для ігор та розваг. Молода крига на початку свого утворення не міцна, тонка і ваги людини не витримує.

• Треба впевнитися що лід на  річці міцний, а тоді вже розважатися. Який він, міцний та неміцний лід?

Якщо товщина льоду 12 см, він прозорий, з синюватим чи зеленуватим відтінком, лід вважається міцним. Сміливо ставай на нього!

Якщо при відлизі лід вкривається водою, замітається снігом, а потім замерзає, стає білим чи жовтуватим, він не міцний. Ходити, ковзатись на ньому небезпечно.

З наближенням весни крига стає крихкою (хоча товщина ще й зберігається). Зимові розваги закінчились. Ні кроку на лід!

Перш ніж ступити на лід, упевнись, чи міцний він.

Кататися можна тільки в спеціально відведених для цього місцях. Відкриття катка на водоймі дозволяється при товщині льоду не менше 25 см..

Треба бути  обережним там, де з'явилась теча, де в водойму впадають струмки.

Недопустимо ходити по льоду: в нічний час, в незнайомих місцях.

При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5 м. Важкі вантажі перевозять санками.

Будьте  обережними, не ризикуйте  своїм життям!

Управління  соціального захисту населення

Відділ з питань праці та зайнятості населення.

Дата публікації: 09:45 28.02.2019