Таємний світ ляльки-мотанки

В Люботинському краєзнавчому музеї продовжує працювати виставка "Таємний світ ляльки-мотанки". Запрошуємо Вас відвідати музей та зануритися в його чарівний казковий світ .

Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти. Бо мати, залишаючи дитя, замотувала фрукти чи хліб у шматочок тканини, прив’язувала паличку і давала, як іграшку. Людина вигадувала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід.
     І сьогодні мистецтво виготовлення ляльки-мотанки живе серед майстринь міста Люботина. Щиро вдячні Ісаєнко Ніні Юріївні, Молчановій Валентині Миколаївні, Кравченко Наталії Володимирівні, Куденко Лідії Василівні та Глущенко Ларисі Євгеніївні за надану можливість познайомити люботинців з цим давнім і прекрасним світом ляльки.

Альбом: Таємний світ ляльки-мотанки
Дата публікації: 13:24 30.01.2017