Всеукраїнський тур «ЗміниТИ» в Люботині – публічне обговорення першочергових змін у країні

Учасники надали ініціаторам зустрічі свої пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань впровадження медичної реформи.

6 квітня у приміщенні Люботинської міської ради у рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» пройшло обговорення ключових питань реформи системи охорони здоров’я та вдосконалення  виборчого законодавства за участі експертів громадської організації «Центр UA», представників МОЗ, коаліції Реанімаційний пакет реформ, Громадського руху «ЧЕСНО»  та міського голови Лазуренка Л.І., начальника відділу охорони здоров’я Чухена О.І., головних лікарів, медичних працівників, депутатів, громадськості міста.
Доповідачами заходу були:
– Олег Рибачук, голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції;
 – Андрій Андрушків, лідер напрямку “Контроль публічних фінансів” Центру UA;
– Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ;
 – Микола Виговський, координатор Громадського руху «Чесно».
Найбільше зацікавлення серед громадськості та медичної спільноти міста викликало обговорення змін у системі охорони здоров’я, а саме:  як реформа системи охорони здоров’я буде впроваджена в житті громадян на рівні міста.
Зокрема, Порядок надання первинної медичної допомоги, декларація між лікарем і пацієнтом, договір між Національною службою здоров’я України та надавачем медичних послуг, зміни до основ законодавства про охорону здоров’я.
Відбувся конструктивний діалог учасників зустрічі, у ході якого були з’ясовані питання, які стосувалися змін у  накази та постанови, а також практичних питань, наприклад, таких: як викликати лікаря додому, скільки пацієнтів може обслуговувати лікар, фінансове забезпечення лікарні, надання якісних медичних послуг та створення якісних умов роботи для медичних працівників.

Радник міського голови                                                Л. Куденко
Дата публікації: 09:01 10.04.2017