7 жовтня 2018 року – День працівників освіти

Традиційно у першу неділю жовтня у нашій країні відзначається професійне свято – День працівників освіти.

У цей день відзначається роль і заслуги працівників у сфері освіти на всіх рівнях, а також їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.
За загальним рівнем освіти Харківщина займає одне з провідних місць серед регіонів України.
На кінець 2017 року в Харківській області працювали 723 дошкільних навчальних заклади, у яких виховувалось майже 79,7 тис. дітей. Виховний процес забезпечували близько 7,4 тис. педагогічних працівників, з них більш ніж 5,0 тис. вихователів, 524 завідувачі, 309 вихователів-методистів тощо.
На початок 2017/18 навчального року в області функціонував 771 загальноосвітній навчальний заклад, у якому навчалося 239,5 тис. учнів. Навчальний процес забезпечували близько 22,3 тис. учителів.
На кінець 2017 року в області функціонували 45 професійно-технічних навчальних закладів, в яких навчалося 13,8 тис. учнів, слухачів.
На початок 2017/18 навчального року в області діяли 65 вищих навчальних закладів, у яких навчалося 171,3 тис. студентів, яким викладали майже 18,6 тис. педагогічних та науково-педагогічних працівників.
На початок 2018 р. підготовку аспірантів здійснювали 64 вищі навчальні заклади та наукові установи, докторантів – 40, в яких здобували освіту майже 3,2 тис. аспірантів та 212 докторантів.
У січні–серпні 2018 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників у сфері освіти становила 6827 грн, що на 18,8% більше, ніж у відповідному періоду попереднього року.
Дорогі вчителі, викладачі, вихователі! Вітаємо з професійним святом. Нехай вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров'я та довголіття, здійснюються найзаповітніші мрії, а у ваших родинах завжди панують тепло, радість та затишок.

Заступник начальника
Головного управління статистики