Щодо виплати грошової компенсації колишнім військовослужбовцям, які перебували у полоні у роки Другої світової війни

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 02.02.2017 року № 3938/1/1-17 до листа міністерства закордонних справ України від 31.01.2017 № 630/13-091-259 повідомляємо наступне.

Посольство Федеративної Республіки Німеччини в Україні вербальною нотою проінформувало Міністерство закордонних справ України  про ухвалення рішення щодо отримання грошової допомоги  радянським військовослужбовцям, які перебували у полоні у роки  Другої світової війни.

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають право отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 ороку перебували  у німецькій неволі як військовополонені, можуть отри мати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги , вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На Інтернет - сторінці Федерального відомства центральних служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація : (http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVennoegensfragen/AnerkennungsleistungSowietischeKriegsgefangene/inhalthtml). Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: ВАDV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

Термін подання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року. При цьому йдеться про преклюзивний термін.

Відділ пільг та соціальних гарантій

УСЗН Люботинської міської ради
Дата публікації: 10:56 28.03.2017