«Поезія, мов цілюща вода»
«Поезія, мов цілюща вода»

«Поезія, мов цілюща вода»

У переповненій читальній залі Люботинської центральної бібліотеки 21 березня був проведений вечір «Поезія, мов цілюща вода», присвячений 80-річчю нашого видатного земляка Станіслава Васильовича Шумицького.

У переповненій читальній залі Люботинської центральної бібліотеки 21 березня був проведений вечір  «Поезія, мов цілюща вода», присвячений      80-річчю нашого видатного земляка Станіслава Васильовича Шумицького,  який, беззаперечно, лишається єдиним на тлі Люботинської і Караванської історії найобдарованішою людиною свого краю.
Життєвим кредом поета стали рядки:
Я залишив вам свій автограф та присвятив скупий куплет.
Я коханого краю біограф і хіба що трохи поет.
 
Сьогодні вони увіковічені на меморіальній дошці Караванської ЗОШ, в якій навчався Станіслав Шумицький. За його життя вийшли друком три збірки – «Ознаки вірності»(1963 рік), «Сорок ударів серця» (1966 рік), «Герої приходять у пісню» (1971 рік). Збірки поета увійшли в самоту і відбили промені натхнення, радості, любові, тривоги, героїзму і людяності. В заході приймали участь:
Віктор Степанович Бойко - голова творчої асоціації літераторів Слобожанщини, «Заслужений працівник культури України», поет, прозаїк, перекладач, лауреат премії Іванова, О.О. Олеся, Нечуй-Левицького, В’ячеслав Романовський - поет автор 17 збірок, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України.
В.Бойко прочитав свої вірші, присвячені С. Шумицькому, поділився спогадами про нього, В. Романовський розповів, що вперше зустрівся із Станіславом у 1965 році: «Уже в ті роки ім’я його багатьом було відомим, оскільки він був людиною комунікабельною, доброзичливою, любив молодь, творчих людей. Наша зустріч затягнулася до другої години ночі. Станіслав любив вірші Володимира Миколайовича Сосюри, читав свої. Дивовижно, що такий молодий хлопець був обізнаний в усьому.  Образливо та шкода, що Станіслав трагічно загинув  з нез’ясованих обставин у свої неповні 37 років. Пригадую ті роки, коли С. Шумицький працював у редакції «Вечірній Харків» літературним редактором. Його шанували і любили редактори за те, що досконально знав  мову, вміло подавав матеріали. Відвідавши Караван, ми були задоволені тим, що є вулиця, яка носить ім’я Станіслава Шумицького».
Лідія Марківна Кучерява до ювілею 80-річчя від Дня народження  поета розпочала готуватися з червня 2016 року.
Вона добре знала Станіслава,  оскільки у Каравані вони були сусідами і він був другом її чоловіка, а ще багато років вона була сусідкою мами поета. Протягом  багатьох років в її архіві зібралося багато матеріалів про життя та творчість поета і цього дня поділилася своїми спогадами, прочитала вірші, з ансамблем «Мрія» виконали пісню, присвячену ювіляру. На зустріч були запрошені однокласники С. Шумицького: Євгенія Андріївна Мирошниченко, Віталій Тихонович Луговий, Іван Андрійович Глушненко. Багато робот з упорядкування альбому поета залишила для Караванської ЗОШ вчитель – філолог  Тетяна Миколаївна Завгородня.
Любов до української мови і літератури у шкільні роки привила Станіславу його найулюбленіша Євдокія Кузьмівна Мякишева. У подальшому в своїх збірках саме їй присвятив декілька віршів. Місцеві поети Почесний громадянин міста Люботина Олександр Георгійович Кібальник і  Кость Петрович Маковійський прочитали свої  вірші, присвячені пам’яті поета. Ансамбль «Сузір’я» під керівництвом Ніни Дацько виконав пісню «Де шуміла ріка». У виконанні Почесного громадянина м. Люботин, заслуженого артиста естрадного мистецтва України Олексія Яковича Еткала пролунала пісня «Пролісок» на слова С.В. Шумицького .
У виступах взяли участь учні 8 –го классу Люботинського НВК № 2 та учениця 10-го классу ЗОШ № 3 Д. Білоус. Син вчительки Євдокії Кузьмівни Мякишевої, Сергій Петрович - професійний музикант виконав декілька пісень, присвячених поетові ювіляру. Поезія - це почуття, драма, історія, біль, досвід, філософія, культура та естетика, інтуїція та містика… Поезія - це доля.
Ми, його земляки, пишаємося тим, що такий поет, як Станіслав Шумицький, прославив Люботин і Караван, став гордістю Слобожанщини.
Микола Пархоменко
-Керівник прес-центру РОВ м. Люботин
Олена Алісова- директор Люботинської центральної бібліотеки. 
Переглядів: 780
Дата публікації: 14:51 27.03.2017
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>