12 серпня – День будівельника

День будівельника – професійне свято, яке відзначається у другу неділю серпня в Україні вже двадцять п’ятий рік поспіль.

Свято було встановлено згідно з Указом Президента України "Про День будівельника" від 22 липня 1993 р. № 273/93 на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
У січні–березні 2018 р. за рахунок нового будівництва в Харківській області прийнято в експлуатацію 199 житлових будівель загальною площею 157,1 тис.м2.
Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у міських поселеннях становив 150,9 тис.м2, або 96,1% від загального обсягу, у сільській місцевості – 6,2 тис.м2 (3,9%). Розподіл загальної площі прийнятих в експлуатацію житлових будівель за їх видами склався таким
чином: будинки одноквартирні – 16% до загального обсягу, будинки з двома та більше квартирами – 84%.
За цей період в житлових будинках було введено в експлуатацію 2741 квартиру. Середній розмір однієї квартири склав 57,33 м2.
Слід відзначити, що ґалузь будівництва по Харківській області є привабливою для інвестування. У січні–березні 2018 р. у житлове будівництво було вкладено капітальних інвестицій на суму 844,9 млн.грн (26,2% до загального обсягу капітальних інвестицій області), у нежитлові будівлі та інженерні споруди – 655,9 млн.грн (20,3%).
Середньооблікова кількість штатних працівників у сфері будівництва по області
в червні 2018 р. склала 17,6 тис. осіб. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника ґалузі становила 9396 грн.
Працівники державної статистики Харківщини щиро вітають усіх будівельників з їх професійним святом! Бажаємо вам високих досягнень у вашій діяльності, успішної реалізації проектів та благополуччя!

Заступник начальника
Головного управління статистики
у Харківській області                                                                                 І.Г.Наумов
Дата публікації: 11:19 08.08.2018