"Поезія, мов цілюща вода"
\"Поезія, мов цілюща вода\"

"Поезія, мов цілюща вода"

21 березня в Люботинській центральній бібліотеці був проведений вечір - портрет «Поезія, мов цілюща вода», присвячений 80-річчю нашого видатного земляка Шумицького Станіслава Васильовича, який беззаперечно лишається єдиним на тлі караванської історії, як найобдарованіша людина свого краю. Треба відзначити, що ім’ям цього видатного поета названо вулицю в селищі Караван. За життя Станіслава вийшли друком три збірочки – «Ознаки вірності» (1963 рік), «Сорок ударів серця» (1966 рік), «Герої приходять у пісню» (1971 рік).

Деякі поезії С.В. Шумицького покладені на музику композиторами А.Сало, нашим земляком – люботинцем, Б.Михайлівським, О.Еткало, Іллею Летюком.
  В заході прийняли участь; Бойко В.С. голова творчої асоціації літераторів Слобожанщини, «Заслужений працівник культури України» поет, прозаїк, перекладач, лауреат премій Іванова, О.Олеся, Нечуй – Левицького, В’ячеслав Романовський поет автор 17 збірок, член національної спілки письменників та Національної спілки журналістів, лауреат премії імені О.Олеся, М. Чабанівського, П.Василенка поділилися спогадами  про життя та творчість поета.
А також місцеві поети  Кібальник О.Г., Маковійський К.П.,  прочитали свої вірші присвячені пам’яті поета, ансамбль «Сузір’я» під керівництвом Дацько Н.Г. виконав пісню «Де шуміла ріка».
  У виконанні Почесного громадянина м. Люботина, заслуженого артиста естрадного мистецтва Олексія Еткало пролунала пісня «Пролісок» на слова С.В. Шумицького. Учні 8-го класу НВК №2 та  учениця 10-го класу ЗОШ №3 Білоус Д. читали вірші поета.
 Кучерява Лідія Марківна, яка має багатий архів про життя та творчість поета, поділилася своїми спогадами, прочитала вірші та зі своїм творчим колективом виконали пісню.
«Поезія – це почуття, біль, драма, досвід, історія, культура, філософія та естетика, інтуїція та містика… Поезія – це доля.
 Ми - його земляки - пишаємося тим, що такий поет, як  Станіслав Шумицький прославив Люботин і став гордістю Слобожанщини.
                                                                                                                                                       Директор Люботинської ЦБС Алісова О.В.
Альбом: "Поезія, мов цілюща вода"
Дата публікації: 16:23 22.03.2017