Кожній дитині потрібна сім`я

Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал. Для цього слід забезпечити:

максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я;

доступ до отримання якісної освіти;

безпечне життя та захист від заподіяння шкоди;

позитивні емоційні переживання;

відчуття того, що її люблять та цінують;

розвиток навичок догляду за собою й вирішення повсякденних проблем;

позитивне уявлення про себе саму;

формування само ідентичності;

розвиток навичок міжособистісного спілкування і впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії.

Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, є альтернатива  – прийомна сім’я.

Прийомна сім`я – це сім`я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою утворення прийомної сім`ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування та спільне проживання.

Особливість прийомної сім’ї  –  забезпечення матеріального утримання прийомної дитини з боку держави. Також дитина, яка виховується в прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей.

Прийомна сім`я весь час перебуває під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи місцевих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які допомагають родині під час адаптації дітей, у вирішенні нагальних питань щодо їх емоціональних та поведінкових проблем, а також у формуванні життєвих компетентностей.

Якщо ви вирішили створити прийомну сім`ю і подарувати дитині-сироті або дитині, позбавленої батьківського піклування батьківську любов та родинне тепло, звертайтеся до Люботинського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою:

м. Люботин, вул. Слобожанська, 12, телефон:(057) 741-09-63

Психолог ЛМЦСССДМ