24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Бережіть своє здоров’я!

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, який відзначається щороку 24 березня. Цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.
За даними Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації у 2016 році в області зареєстровано 1163 нових випадки цього захворювання, 23 з яких виявлено серед дітей віком 0–14 років.
На кінець 2016 року на обліку у медичних закладах області перебувало 1768 хворих на активний туберкульоз.
У 2017 році в Харківській області від туберкульозу померло 239 осіб, що на 5,9% менше, ніж у попередньому році. На 100 тис. населення припадало 8,9 смертей проти 9,4 у 2016 році. Питома вага померлих від туберкульозу склала 0,6% від загальної кількості померлих.
У 2016 році охоплено щепленнями проти туберкульозу 77,6% новонароджених області.
Хворі на туберкульоз мають можливість поліпшувати своє здоров’я в санаторно-курортних закладах. У 2016 році на території області діяли 15 санаторіїв, у тому числі 6 дитячих, де оздоровлювалося 17,4 тис. осіб, та 2 санаторії-профілакторії.
У січні 2018 року середньооблікова кількість штатних працівників області у сфері охорони здоров'я становила 57,0 тис. осіб. Середня заробітна плата штатного працівника галузі склала 5003 грн, що на 20,6% більше, ніж у січні 2017 року.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2017 року мав тему: "Об'єднайте зусилля, щоб нікого не залишати без уваги". Туберкульоз виліковний, але кожен має пильнувати та своєчасно звертатись до лікарів.

Заступник начальника Головного управління статистики
 у Харківській  області  М.О.Тур