«Довідник безбар’єрності»

Як спілкуватись з людиною із порушеннями, втратою слуху чи мовлення

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/123612

Якщо ви спілкуєтесь з людиною, яка користується послугами помічника-компаньйона чи, наприклад, перекладача жестової мови, звертайтесь особисто до людини, а не до супроводжуючого чи помічника.

«Інколи до вас можуть звернутись із проханнями говорити гучніше. А деякі люди з порушеннями слуху можуть не знати жестової мови, але вміють читати по губах. Тоді вас можуть попросити артикулювати чіткіше. Не гучніше, а саме – чіткіше промовляти слова. Ба більше, крик інколи може нашкодити комунікації, адже він спотворює вираз обличчя, і людині може бути важко зчитати інформацію по губах», - йдеться у «Довіднику безбар’єрності»

У «Довіднику безбар’єрності» наводяться кілька порад:

- важливо не ховати своє обличчя, не відвертатись убік, щоб ваші слова не втрачали емоційного забарвлення і інтонації;

- якщо вашого співрозмовника є труднощі з промовлянням слів, не поспішайте і дочекайтесь доки людина завершить думку. Не намагайтесь договорити за неї чи виправляти її фрази;

- якщо ви чогось не розумієте з розмови, не робіть вигляд, що вам усе ясно. Не бійтесь перепитати чи уточнити відповідь.

Як спілкуватись з людиною із порушеннями, втратою слуху чи мовлення – подробиці в «Довіднику безбар’єрності»

Дата публікації: 13:48 20.10.2023