"Довідник безбар’єрності"
\"Довідник безбар’єрності\"

"Довідник безбар’єрності"

Як запропонувати допомогу людині з інвалідністю

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/122426

«Довідник безбар’єрності», який створено за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, містить розділ «Етика взаємодії з різними людьми».

У ньому йдеться про те, як запропонувати допомогу людині з інвалідністю.

«Усі люди здатні комунікувати, просто роблять це по-різному: хтось усно словами, а хтось – іншими способами. І найпростіший інструмент, яким ви можете скористатись при спілкуванні з людиною з інвалідністю, – це просто поставити запитання», – зазначають в «Довіднику безбар’єрності».

Приклади запитань, які можна поставити:

– З якого боку вам краще йти, щоб ви могли чути один одного?

– Чи буде зручно людині, якщо ви стоятимете поруч? Чи краще знайти стілець і сісти навпроти, якщо це людина на кріслі колісному?

– Якщо це людина з порушеннями зору – чи хоче вона, щоб ви супроводжували її під руку під час прогулянки вулицею?

Уявіть ситуацію: ви бачите, як людина на кріслі колісному штурмує пандус або поріг якогось закладу. Бажаючи допомогти, ви хапаєтесь за крісло та штовхаєте його вперед. Але не можна втручатись у простір іншої людини без її дозволу, тим паче, не знаючи особливостей цього засобу пересування.

Тож, перш ніж допомогти, запитайте, чи є у цьому потреба. Якщо відповідь ствердна, уточніть, як саме ви можете допомогти. Вас обов’язково скерують і скажуть, що і як треба робити.

Те саме стосується й ситуації, коли ви бачите людину, яка користується милицями. Може здаватись, що відчиняючи двері вона відчуває труднощі. Але насправді ці двері можуть слугувати для неї додатковою опорою. І якщо стрімголов відчинити їх з найкращими намірами, людина може втратити опору і впасти.

Як запропонувати допомогу людині з інвалідністю – подробиці в «Довіднику безбар’єрності»

Дата публікації: 11:20 15.08.2023