4 червня - день вшанування дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії

Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину!

Історія відзначення цієї дати починається з 19 серпня 1982 року, коли Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей – жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня щороку як Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

Сьогодні перед Україною постали нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства, веденням бойових дій на території нашої держави.

З 2014 року розпочалася російська збройна агресія на Донбасі. Уже відтоді на Сході України гинули, зникали безвісти, діставали поранення й травми невинні українські діти. Повномасштабна російська агресія                24 лютого 2022 року знову змусила нашу державу відчути, як це, коли безневинні діти страждають через війну.

Як зазначили в Офісі Генерального прокурора України, з початку повномасштабного вторгнення станом на 30.05.2023 щонайменше 1472 дитини зазнали страждань. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів число дітей, що загинули становить – 483 та 989 неповнолітніх дітей, які отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Нажаль, діти України зазнають глибокі психологічні травми, які можуть залишитися на все життя.

Злочини проти дітей не повинні зійти з рук тим, хто їх коїть. Кожен буде притягнутий до відповідальності. Після перемоги України справедливість буде відновлено.

Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину.

Миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми – безтурботними, веселими, радісними. Нехай кожна дитина була здорова і оточена турботою батьків. Небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день – добрим і цікавим. А батькам – терпіння, доброти і ніжності, адже саме вони відповідають за щасливе і безпечне дитинство своїх нащадків!

Служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області

Дата публікації: 07:10 04.06.2023