«Вишиванку одягай – Україну прославляй!»

З нагоди Дня вишиванки у бібліотеках громади організовано ряд заходів

18 травня – День вишиванки. Це свято присвячене українській національній культурі й традиціям, попри свій відносно молодий вік набуло широкої популярності та стало традиційним.

Вишиванка – бренд сучасної України. Перші зразки вишивки на території України з’явилися ще за доби скіфів – у VII-III століттях до нашої ери. З часом вишиванка стала одним з ключових елементів українського національного вбрання. У ХІХ ст. класик української літератури Іван Франко поєднав вишиванку з сучасним європейським костюмом, започаткувавши подібну моду серед свого оточення. Вишиваному орнаменту сорочок надавали містичного, оберегового значення: вона захищає від усього лихого, символізує здоров'я, красу та відданість родині. Долучитись до святкування Дня вишиванки просто – варто лиш прийти на роботу або навчання в українській вишитій сорочці.

Комунальним закладом «Люботинська публічна бібліотека» було організовано ряд заходів до Дня вишиванки. Основна мета заходів – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави.

Бібліотечні працівники вже традиційно  підтримують всеукраїнську акцію «Вишиванку одягай – Україну прославляй!» та приходять на роботу у вишиванках. На абонементі для користувачів  організовано книжковий подіум «Вишиванка – національна святиня», де більш детально можна ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням.

Люботинська бібліотека для дітей підготувала книжково-предметну виставку та фото-зону «Вишиванка — свято української душі». Манченківська бібліотека-філія організувала виставку – експозицію «Я душу одягну у вишиванку». Травнева бібліотека –філія представила виставку  «Зі святом Вишиванки святині українського народу!»

У мирний час в цей день влаштовуються всілякі ярмарки і проходять фестивалі. У деяких містах влаштовують паради вишиванок. В умовах воєнного стану масові заходи проводитися не будуть, проте можна відзначити це свято в колі сім’ї.

Цьогоріч День вишиванки планують масштабніше відзначити за кордоном, у всіх країнах світу, де є наразі українці. До святкування планують залучити і світових політиків, відомих людей – їм також запропонують одягти символ українського народу. Колектив бібліотеки  запрошує всіх користувачів та мешканців міста приєднатися до святкування Всеукраїнського дня вишиванки. Порадуйте себе і оточуючих красивим елементом національного костюма.

Директор КЗ «Люботинська ПБ ЛМР ХО»   Олена АЛІСОВА

Альбом: «Вишиванку одягай – Україну прославляй!»
Дата публікації: 10:47 18.05.2023