8 травня, у День памʼяті та примирення, українців шановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.
   Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.
   З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової. Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.
    До Дня пам’яті жертв Другої світової війни та Дня Перемоги над нацизмо мЛюботинська публічна бібліотека оформила книжково-ілюстративну виставку «Подвиг безсмертний – пам'ять нетлінна». Бібліотека для дітей підготувала виставку – вшанування «Хай пам'ять про війну нас всіх єднає». Манченківська бібліотека - філія провела годину пам’яті «Живе в народі пам'ять вічна» та організувала тематичну полицю «Не згасне пам’яті свіча». Травнева бібліотека-філія підготувала книжково-ілюстративну виставку  «Про війну на сторінках». Гиївська бібліотека – філія підготувала книжкову виставку «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні».
    Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і хоче зруйнувати мир у Європі.
   Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

КЗ «Люботинська ПБ ЛМР ХО»
Альбом: Заходи у бібліотеках до Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Дата публікації: 13:33 08.05.2023