ЧЛЕНИ СІМ’Ї ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ВІЙСЬКОВИХ І ЦИВІЛЬНИХ МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА.
ЧЛЕНИ СІМ’Ї ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ВІЙСЬКОВИХ І ЦИВІЛЬНИХ МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА.

ЧЛЕНИ СІМ’Ї ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ВІЙСЬКОВИХ І ЦИВІЛЬНИХ МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА.

Законодавством передбачено соціальний захист членів сімей військових і цивільних осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Дане питання регулюється Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»; Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.

Хто має право на пенсію по втраті годувальника:

 • Діти віком до 18 років.
 • Діти від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчання.
 • Чоловік або дружина, батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.
 • Чоловік або дружина, а в разі їхньої відсутності — один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.
 • Батьки і чоловік або дружина зниклого безвісти, які не були на її утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо внаслідок такого зникнення вони втратили джерело засобів до існування.

Для призначення пенсії Ви звертаєтесь до територіального органу Пенсійного фонду України або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID (у такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів). 

Пакет документів залежить від того, хто з родичів буде подавати на призначення пенсії:

 1. Заява про призначення пенсії;
 2. Свідоцтво про народження дитини;
 3. Свідоцтво про шлюб;
 4. Свідоцтво ро народження зниклого безвісти (у випадку подачі заяви батьками/братом, сестрою);
 5. Ідентифікаційний код дитини та батька (за наявності);
 6. Довідка про склад сім’ї зниклого безвісти;
 7. Документи про місце проживання (реєстрації);
 8. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається на період, протягом якого зникла особа зберігає правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин.Варто зазначити, що пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Виплата пенсії припиняється з дня, наступного за днем внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин.

Смерть особи, якій надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, чи визнання її померлою у встановленому законодавством порядку надає непрацездатним членам сім’ї такої особи право на звернення для отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника на загальних підставах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Переглядів: 171
Дата публікації: 14:49 14.04.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>