Закон № 2888: передбачена можливість використання електронних грошей
Закон № 2888: передбачена можливість використання електронних грошей

Закон № 2888: передбачена можливість використання електронних грошей

для сплати податків та зборів

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що  Інформаційний лист  № 2/2023  від 23.02.2023 року ДПС присвятила окремим змінам положень Податкового кодексу України    (далі -  ПКУ) у зв'язку з прийняттям Закону України від    12 січня 2023 N 2888 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» зокрема в частині обліку електронних гаманців та рахунків, відкритих платникам податків небанківськими надавачами платіжних послуг, сплати податків електронними грошима та використання інших платіжних операцій, що запроваджені Законом України  від 30 червня 2021 року № 1591 «Про платіжні послуги».
Закон № 2888 набере чинності 1 квітня 2023 року.
У листі йдеться:
– про особливості сплати податків та зборів електронними грошима;
– які обмеження існують при сплаті електронними грошима податків і зборів;
– зміни щодо обліку рахунків платників податків, відкритих небанківськими надавачами платіжних послуг та електронних гаманців;
– зміни щодо повноважень контролюючих органів стосовно зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, відкритих небанківськими надавачами платіжних послуг, арешту та стягнення коштів тощо;
– особливості оподаткування деяких видів доходів та операцій податками на прибуток, додану вартість та доходи фізичних осіб.
Зокрема, змінами до ПКУ передбачено можливість сплати податків та зборів у готівковій або безготівковій формі (у тому числі з використанням електронних грошей), крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи. Але не допускається прийняття електронних грошей на єдиний рахунок.
Фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані повідомляти про свій статус банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, в яких такі особи відкривають рахунки/електронні гаманці. Неповідомлення фізичними особами – підприємцями та особами, що проводять незалежну професійну діяльність, про свій статус при відкритті рахунку/електронного гаманця тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожний випадок неповідомлення.
Переглядів: 177
Дата публікації: 10:52 30.03.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>