У березні почала роботу Харківська регіональна психологічна служба

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/120079

Харківська регіональна психологічна служба організована у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

«Обрали саме Харківську область, бо на її територіях, що перебували під окупацією, є колосальний запит на психосоціальну підтримку. Люди жили в жахливих умовах інформаційної ізоляції, часто без їжі і води, – зауважила перша леді Олена Зеленська. – Люди не жили – виживали, втрачаючи близьких, ховаючи їх у дворах власних домівок. Можна лише уявити, що коїться з психікою, якщо ворог контролює не лише твою територію, а й тебе безпосередньо, з родиною та дітьми. А якщо при цьому знущається, катує, гвалтує? Є в психології є термін – ізоляційна компресія. І місія новоствореної Харківської психологічної служби – допомогти людям, які застрягли у цьому потенційно небезпечному компресійному стані. Декомпресувати їх. Відновити. Спочатку ми відновимо людину – а далі людина відновить усе».

Харківська психологічна служба працює як регіональний хаб, фахівці якого надають допомогу в Харкові та громадах області, куди виїжджають мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу. Наразі у службі зазначають, що звернень безпрецедентно багато. Тож вдалий пілотний проєкт матиме перспективу розвитку й у інших регіонах.

«Гаряча лінія» Харківської регіональної психологічної служби: 0680719929, 0500719929, 0630719929.

Довідково

Створення Харківської регіональної психологічної служби стало результатом партнерства Всеукраїнської програми ментального здоров’я з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за фінансової підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» та співпраці БО «Відродження громад», ГО «Безбар’єрність», Харківського обласного Центру соціальних служб та Центру безпекових і суспільних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Дата публікації: 10:49 17.03.2023