Інформація в рамках програми ZERO WASTE
Інформація в рамках програми ZERO WASTE

Інформація в рамках програми ZERO WASTE

щодо спалювання рослинності

 

 

Ось-ось зійде останній сніг, підсохне земля і можна буде нарешті очистити її від залишків торішньої рослинності.

На жаль, серед населення досі існує "традиція" спалювати траву та залишки листя, а також лісову підстилку у парках та лісопарках, тощо.

Зупинімося! Бо це незаконно і вкрай шкідливо для здоров'я людей та оточуючого середовища.

Відповідно до Правил благоустрою благоустрою прибудинкова (прилегла) територія повинна постійно утримуватися у чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на об'єктах благоустрою і в сміттєзбірниках забороняється.

Згідно зі ст. 152 КУпАП штраф  за таке порушення становить 340-1360 грн. А згідно зі ст. 77¹ КУпАП штраф за самовільний підпал рослинності у лісах становить від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кожен підпал - це ризик пожежі і додаткове навантаження на рятувальну техніку. А вона під час війни націлена, перш за все, на гасіння пожеж від ракетних обстрілів і рятування постраждалих.

З весни до осені листя на деревах фільтрує повітря та накопичує в собі отруйні речовини - діоксини, ціаніди, канцерогенні сполуки. При горінні все це потрапляє у повітря і, відповідно,  в легені та кров. Дим та кіптява подразнюють дихальні шляхи і можуть спровокувати задуху, астму, навіть інфаркт. Найбруднішим повітрям дихають діти. Бо важкі фракції диму та кіптяви осідають у повітрі на рівні до 1-1,5 м від поверхні землі, тобто на висоті, що дорівнює зросту дитини або висоті дитячого возика.

Харківщина є зоною бойових дій. Тому серед відходів торішньої рослинності можуть опинитися в тому числі і пластикові міни, патрони, тощо. Під дією вогню вони можуть вибухати та травмувати людей.

Отже, життєво необхідно відмовитися від «прибирання вогнем». Залишки рослинності можна перетворити на органічні добрива за допомогою компостування. Це єдина альтернатива спалюванню.

Про те, як правильно компостувати на власних присадибних ділянках ми розповімо в наступних дописах.

А у квітні планується встановлення громадських компостерів, скористатися якими матимуть змогу усі бажаючі. Цей проєкт реалізується командою Zero Waste Kharkiv, завдяки Міжнародний фонд "Відродження" за фінансової підтримки Швеції.

                                        

#zerowastecity #EPAIU #liubotyn_zerowastecity #rot #reuse

 

Комунікаційний менеджер Kharkiv Zero Waste Аеліта Єрмоленко

 

Переглядів: 163
Дата публікації: 14:58 15.03.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>