До дня народження Тараса Григоровича Шевченка

У бібліотечних закладах громади проходить Шевченківський тиждень

Цьогоріч виповнюється 209 років від дня народження геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Це привід не лише вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, але і згадати його творчість. Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря», особливо під час війни. Для шанувальників літературної спадщини видатного поета й письменника – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне і себе в ньому.

З метою вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у КЗ «Люботинська публічна бібліотека» проходить цикл заходів.

У Люботинській дитячій бібліотеці для дітей у читальній залі з 3 березня до 10 квітня 2023 року експонується виставка художніх робіт  «Тарас Григорович Шевченко. Погляд через століття». Роботи, представлені на виставці, привертають увагу дітей до поетичного слова генія, виховують справжнiй патріотизм, який включає любов до рiдноï мови, нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, ïï надiї на краще майбутнє. Цялюдина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість.

Гортаючи сторінки творчості генія, малюючи його твори, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Тому 209-й день народження Тараса Шевченка – це привід не лише вшановувати пам'ять великого Кобзаря, але й згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні. Запрошуємо всіх охочих діток приєднатися, та намалювати свої улюблені твори Т.Г. Шевченка, з допомогою книжкової виставки та за бажанням зачитати улюблені вірші і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.

У читальній залі публічної  бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Тарас Шевченко – поет духовної свободи».

У Манченківській бібліотеці-філії розгорнуто тематичну полицю  «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».«Багатогранний Тарас Шевченко» під такою назвою відбудеться літературне онлайн-знайомство з творчістю Великого Кобзаря у Травневій бібліотеці-філії. Завідувач Гиївської бібліотеки-філії представила книжкову виставку-портрет «Народ обрав його співати замість себе».

Проведені  заходи в закладах культури допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Григоровича Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови нашої держави.

Тарас Шевченко – це не минуле, Тарас Шевченко – це сьогодення. Як для нас, так і для всього світу Шевченко – це Україна, а Україна – це Шевченко. Сьогодні, як ніколи, поет органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно в нашій вільній державі.

Тож читаємо і надихаємося пророчими віршами, єднаймося і перемагаємо !!!

Директор КЗ «Люботинська ПБ»     Олена АЛІСОВА

Альбом: До дня народження Тараса Григоровича Шевченка