20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 ЛЮТОГО  - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Книжково-ілюстративні виставки у бібіліотеках міста

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого, згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Дев’ять  років тому в центрі Києва відбувалися жорстокі протистояння між учасниками протестів на Майдані та силовиками.

Вони тривали з 18 по 21 лютого і стали завершальним етапом «Революції гідності» та призвели до втечі з України Віктора Януковича та частини його оточення. Саме того дня, взимку 2014-го, загинуло найбільше активістів – 48 осіб, яких разом із іншими загиблими учасниками мирних протестів. Загалом за кілька днів протистояння на Майдані та біля нього з життя пішли, за різними оцінками, від 78 до 83 протестувальників. Наймолодшому із загиблих - Назару Войтовичу - було 17. Найстаршому - Івану Наконечному - 83 роки. Від поранень, отриманих 20 лютого, згодом померли ще 20 протестувальників. Так «Небесна сотня» стала сотнею уже буквально, а не символічно. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання «Герой України», а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії — Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості українців, які віддали життя під час Революції гідності  з 15 лютого у Люботинській публічній бібліотеці  розпочала діяти книжково-ілюстративна виставка «Зове на бій Небесна Сотня за України майбуття».

Люботинська бібліотека для дітей підготувала патріотичну викладку «Кращі з кращих за свободу сміло стали без вагань». Манченківська бібліотека-філія оформила книжкову виставку «Небесна сотня! Вічна слава Героям».

Виставка матеріалів «І доки є пам'ять…» представлена у Гиївській бібліотеці-філії. Травнева бібліотека-філія провела  урок мужності під назвою «Їх серця б'ються на небесах».

Звичайні люди з різних куточків нашої держави: юні та сивочолі, багатодітні батьки та одинаки, заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Вони повстали проти насилля, несправедливості та брутального зґвалтування своєї країни… Кожен здійснив особистий подвиг - віддав найцінніше - своє життя заради нової України.

Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців, як приклад національної честі й гідності.

Слава Україні! Героям Слава!

Альбом: 20 ЛЮТОГО  - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Дата публікації: 09:26 20.02.2023