Гендерна рівність і сучасна Україна
Гендерна  рівність і сучасна Україна

Гендерна рівність і сучасна Україна

Щодо дослідження індексу гендерного розриву

Щорічно Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) проводить дослідження індексу гендерного розриву (The Global Gender Gap Index). У дослідженні вимірюється гендерна нерівність за 14 різними показниками у чотирьох основних сферах: економічна участь та кар'єрні можливості; рівень освіти; здоров'я і тривалість життя; політичні права та можливості. Згідно звіту за 2022 рік, глобальний гендерний розрив (відмінності у становищі жінок і чоловіків) досяг 68,1%. Це означає, що за збереження таких тенденцій, світ досягне повної рівності лише через 132 роки.

Україна посіла 81 місце в рейтингу. Водночас в 2021році займала 74 місце. При цьому, українське суспільство все більше поділяє принципи гендерної рівності, але дискримінація, на жаль, нікуди не зникає. Все більше жінок займають керівні посади, відкривають власний бізнес. Позитивні зміни щодо ролі жінок ми бачимо й на міжнародній політичній арені. Яскравий приклад цього — Олена Зеленська, яка стала першою в історії США леді іншої країни, яка виступила перед Конгрессом. Вона попросила про зброю та системи протиповітряної оборони для України.

Дата публікації: 15:13 09.02.2023