До Дня Соборності України

Заходи до Дня Соборності та Свободи України в бібліотеках Люботинської громади

22 січня День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднанняп Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.

До дня Соборності України Люботинська публічна бібліотека підготувала книжково-ілюстративну виставку «Від історичної злуки – до омріяної злагоди» та відеоролик «Соборна Україна навіки єдина».

У Люботинській бібліотеці для дітей розгорнуто книжкову виставку під назвою «На шляху до Свободи та Незалежності». Травнева бібліотека-філія представила книжкову виставку «Соборність рідної землі-основа нації й держави». Манченківська бібліотека-філія підготувала виставку «Від ідеї до сьогодення». Основу виставок складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу доби Української революції 1918-1921 років. Виставки мають за мету поглибити знання молоді про історію творення української державності , познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України. Запрошуємо всіх , кому не байдужа історія нашої Батьківщини , ознайомитися з цікавими книжковими виставками!

Сьогодні Україна героїчно б'ється за незалежність і соборність. Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов'язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети - процвітання соборної до демократичної заможної України!

Альбом:
Дата публікації: 17:08 20.01.2023
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024
Золочевська А. А.   12.04.2024
ЦНАП інформує: Оновили сервіси для ВПО в Дії. Оформлюйте довідку та допомогу для всієї родини   09.04.2024
Проєкти рішень від 09 квітня 2024 року   09.04.2024
Розпорядження № 60 "Про скликання LIV (позачергової) сесії Люботинської міської ради VIII скликання"   09.04.2024
Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Люботинської міської ради за 1 квартал 2024 р   08.04.2024
Повідомлення про намір встановлення скоригованих тарифів на послуги централізованого водопостачання    05.04.2024
Виконавчий комітет Люботинської міської ради запрошує на роботу   04.04.2024