Грип та ГРВІ:
Грип та ГРВІ:

Грип та ГРВІ:

ознаки, симптоми, профілактика

Грип та ГРВІ: ознаки, симптоми, профілактика

Грип - на що звернути увагу?

 Вірус грипу передається від людини до людини тільки повітряно-крапельним способом. Вірус проявляє себе після контакту з хворим протягом 2-3 діб, максимальний час, після якого проявляються симптоми - 5 діб.

Саме в цей період вірус розповсюджується у Ваших дихальних шляхах, при цьому істотно пригнічується миготливий епітелій, який виконує роль природного фільтра для легенів. За рахунок ураження епітелію, інші віруси мають повний і безперешкодний доступ до легень, що може призвести до бронхіту або запалення легенів.

 Що таке ГРВІ?

 ГРВІ - об'єднує гострі респіраторні вірусні інфекції, які в окремих випадках викликають ускладнення. ГРВІ приносять безліч незручностей, проте, вони не можуть зрівнятися за симптомами з грипом. У будь-якому випадку з'ясувати чи це ГРВІ чи Грип допоможуть швидкі тести на виявлення грипу.

 Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ?

Ознаки та симптоми грипу

         Грип виникає несподівано і в лічені години повністю захоплює ваш організм.

1. Грипу властиво різке підвищення температури (в окремих випадках до 40,5 градусів), ломота у всьому організмі, а також болі: головні і м'язові;

2. У першу добу захворювання грипом, зазвичай не виникає нежиттю, що властиво тільки даному вірусу;

3. Найбільш активна фаза грипу припадає на 2-3 день захворювання, а остаточне одужання 8-10 день.

4. Після перенесеного грипу ваш організм сприятливий до інших захворювань протягом наступних 3-х тижнів, тому потрібно уникати скупчень людей та використовувати засоби профілактики ГРВІ, які описані далі по тексту.

 Ознаки та симптоми ГРВІ

 1. Хвороба прогресує поступово і найчастіше починається з стомлюваності і зовнішнього прояву вірусу, наприклад, нежиті, чхання, сльозотечі;

2. На наступний день після активації захворювання проступає сухуватий кашель, який з часом трансформується у вологій;

3. Одужання зазвичай наступає на 7-10 день після виникнення первинних симптомів.

Особливо важко ГРВІ та Грип протікають у маленьких дітей та літніх людей , у так званої, групи ризику. Сильна інтоксикація може привести до небажаних наслідків, рівень смертності, наприклад, від грипу становить 0,2% по всьому світу.

 Профілактика грипу та ГРВІ

 Їжте цитрусові, солодкий перець, молочні і кисломолочні продукти, тверді сири, відварну рибу, яловичину, моркву зі сметаною, родзинками або курагою. Вітаміни А, С, цинк та кальцій, що містяться в цих продуктах, попереджають застуду і полегшують їх лікування.

  • Бережіть ноги від переохолодження і вогкості. Якщо все ж ви промочили ноги, пропарьте їх у гарячій воді, висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки (якщо температура тіла в межах норми).
  • Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів.
  • Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки. Протягом дня часто мийте руки, провітрюйте приміщення.

І на завершення хотілося б відзначити, що будь-яка вірусна інфекція, перенесена "на ногах" може нашкодити вашому здоров'ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання необхідно звернутись до лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо лікування.

 Пам'ятайте про те, що будь- яке самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень. Цінуйте себе і будьте здорові!

 

Переглядів: 395
Дата публікації: 13:45 11.01.2023
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>