Компостування та перевикористання у рамках програми Zero Waste

Протягом наступних 8 місяців в рамках проєкту "Місто нуль відходів" у Люботині з'явиться 8 громадських компостерів у 3 пілотних локаціях міста:

-БК «Ромашка» за адресою: вул. Світла, 7 (налічує 14 багатоквартирних будинків, у яких проживають до 600 мешканців);
-ОСББ "Надія 20,18" за адресою: вул. Заводська, 20 (складається з 2 будинків, у яких в проживає до 72 мешканців);
-мікрорайон Дуншівка (переважають будинки приватного сектору).

Крім мережі компостерів у Люботині заплановано встановити шафи перевикористання.
Перевикористання - один з 5 головних принципів філософії ZERO WASTE.
Цьогорічний бренд-аудит відходів у місті показав, що 20% речей, які стали сміттям, можливо було би перевикористати: косметичні засоби для догляду за волоссям, одяг, ліки, термін придатності яких ще не сплив. Все це можна було запропонувати іншим людям.
Будь-яке виробництво - це завжди витрати ресурсів: води, нафти, вугілля та інших. Але ми повинні зберегти їх для майбутніх поколінь.
На прикладі екохабу від @Kharkiv Zero Waste можна побачити як був успішно реалізований принцип перевикористання, бо навіть ті речі, які вам здаються сміттям, можуть знадобитися комусь іншому.
Отже, незабаром кожен мешканець Люботинської МТГ матиме змогу перевірити на собі яким чином працює принцип REUSE. Шафи буде розташовано на територіях БК «Ромашка» та ОСББ "Надія 20,18".
Закликаємо вас формувати нові звички разом!

Цей проєкт став можливим завдяки Міжнародному фонду "Відродження" за фінансової підтримки Швеції.

Комунікаційний менеджер Kharkiv Zero Waste Аеліта Єрмоленко

Дата публікації: 10:46 10.01.2023