Обережно! Тонкий лід.

Зима – чудова пора відпочинку. З метою уникнення лиха, необхідно обережно поводитись на льоду.

Безпечним вважається лід:
- для одного пішоходу – зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів;
- для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів);
- масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
      Виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разу не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом.
      Рибалки мають знати, що не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Небезпечно рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.
      Катайтеся на ковзанах  необхідно лише у перевірених та обладнаних місцях.
    Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
У випадку, якщо Ви все ж провалилися під лід:
- кличте на допомогу;
- широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою;
- намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід;
- пристосуйте своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори;
- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки Ви прийшли, де міцність льоду вже відома.

Як допомогти, якщо людина  на Ваших очах  провалилася під лід:
  - негайно сповістіть, що йдете на допомогу.
  - підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них.
  - наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри.
- якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.
- подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть теплим.

Дата публікації: 13:36 07.12.2022
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024