Ботулізм. Що варто знати і як уберегтися

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких.

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/116533

У зв'язку з тим, що на Харківщині зареєстровано випадок ботулізму, Департамент охорони здоров'я ХОВА нагадує, як уберегтися від цієї хвороби.

10 липня до Харківської лікарні госпіталізували 40-річного хворого з симптомами ботулізму. Чоловік отруївся в’яленим нечищеним карасем.

В Департаменті охорони здоров’я Харківської ОВА нагадують, що влітку виникають сприятливі умови для життєдіяльності збудника ботулізму.  Епідеміологи підкреслюють, що в Харківському регіоні причиною більшості випадків захворювання на ботулізм є саме сушена (в’ялена) риба.

Ранніми симптомами є сильна стомлюваність, слабкість і запаморочення, за якими зазвичай йдуть затуманений зір, сухість у роті, а також утруднене ковтання і мова. Можливі також блювота, діарея, запор і здуття живота.

У міру прогресування хвороби може з’являтися слабкість в шиї і руках, після чого уражаються дихальні м’язи і м’язи нижньої частини тіла. Температура не підвищується і втрати свідомості не відбувається.

При найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайно звернутися до лікаря.

Щоб уберегтися від ботулізму, уникайте споживання:

- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби,

- м'ясних та грибних консерв,

- консервів домашнього виробництва,

- якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином,

- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

Альбом: Ботулізм. Що варто знати і як уберегтися
Дата публікації: 09:11 14.07.2022