До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Роз’яснення Мінреінтеграції як отримати статус внутрішньо переміщеної особи

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/news/rozyasnennya-minreintegraciyi-yak-otrimati-status-vnutrishno-peremishchenoyi-osobi

Наразі право на отримання довідки ВПО мають особи, які з 24 лютого 2022 року перемістилися із регіонів, які визначені в розпорядженні Уряду від 6 березня 2022 року № 204-р, а саме: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва.

Це зроблено для того, щоб особи зі статусом ВПО змогли своєчасно оформити належні соціальні виплати.

Які документи потрібні?

• Заява (встановленого зразка);
  • документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або її спеціальний статус;
  • свідоцтво про народження дитини.

За потреби додатково подаються:

• документ, що засвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи;
  • свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною та заявником.

Хто може звернутися?

• Особа віком від 14 років подає документи особисто;
  • якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю, – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники;
  • від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів);
  • від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь-яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Куди звернутися?

• До органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
  • виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
  • подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу «Дія».
Дата публікації: 15:33 17.05.2022