Поширення дезінформації тягне за собою адміністративну відповідальність

Головне, ключове завдання для нас – не робити того, на що сподівається ворог.

Шановні громадяни!
Триває війна, російський агресор з Українським народом воює всіма дозволеними і недозволеними методами. Одним із методів ведення війни є інформаційна, бо сучасна війна – це також і війна нервів. Агресор використовує всі доступні засоби, щоб прискорити результат, найбільш вигідний для нього – капітуляцію. Над інформаційними операціями проти України давно працює величезна кількість російських спеціалістів, в тому числі й ботоферми, і їх мета – створити колапс в інформаційному просторі України і світу.
Поки військові захищають нас, ворожа атака в інформаційному просторі спрямовується на деморалізування громадян, тобто, залякування, щоб паралізувати кожного страхом за своє життя і життя своїх дітей. Агресор розраховує на те, що в суспільстві будуть масові заворушення, утвориться паніка та руйнування комунікації влади і громади.
Отже, головне, ключове завдання для нас – не робити того, на що сподівається ворог.
Останнім часом у соціальних мережах, групах ФБ нашої міської громади активно поширюються негативні публікації, даються коментарі щодо видачі гуманітарної допомоги для населення. Для цього люди використовують несправжні аккаунти, щоб уникнути відповідальності за розповсюдження неправдивої інформації. Поширення такої дезінформації тягне за собою адміністративну відповідальність. Статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку. Отримати протокол про адмінправопорушення можна не лише за створення фейкової новини та подальшого її розповсюдження, але і за поширення неправдивої інформації через незнання реальної ситуації.
Відповідно до статті 255 КУпАП складання протоколів за ознаками статті 173-1 КУпАП належить до повноважень органів Національної поліції.
Отже, триває запекла інформаційна війна. Ми повинні протидіяти ворогу на всіх фронтах. Поки наші воїни, правоохоронці і тероборона, самооборона і волонтери стоять стіною проти варварів, кожен із нас може допомогти у захисті України, бо люботинці – мудрі і виважені люди, фільтрують інформацію і добре знають, кому можна довіряти.
Допомагаємо своїм і обов’язково переможемо!
Слава Україні! Героям Слава!
Дата публікації: 08:46 14.05.2022
Проєкт рішення "Про передачу з балансу Виконавчого комітету Люботинської міської ради FPV дронів на    24.04.2024
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024