Люботин - місто "нуль відходів"
Люботин  - місто \"нуль відходів\"

Люботин - місто "нуль відходів"

Все в наших руках і за нами перемога!

Шановні люботинці та вимушені гості міста!

Хочемо нагадати вам, що місто Люботин має стати містом "нуль відходів". Минулого року представники місцевої влади підписали зобов'язання зменшити кількість відходів та пройти сертифікацію міста zero waste, приєднавшись таким чином до світової мережі муніципалітетів.

Хтось може сказати, що зараз не час думати про такі речі. Проте ми не згодні. Наша земля вже й так страждає від великої кількості боєприпасів та спаленої техніки, зруйнованих будинків . Після нашої перемоги головною метою буде відбудовування нової України! Тому екологічні проблеми не мають стати на заваді цьому.

Звідси мета нашого посту, пояснити, як ви можете допомогти громаді досягти мети нуль відходів. Що ж таке місто "нуль відходів"?  Простими словами, це місто в якому не продукується сміття. Здається це неможливо, але ми вам доведемо що це просто. Просто потрібно слідувати 5 принципам.

1.Запобігай

 2.Зменшуй

3. Використовуй повторно

 4. Роздільно збирай та віддавай на перероблення

5. Компостуй.

Наприклад збираєтеся до магазину зі своїм списком продуктів(вода, крупи, м'ясо, овочі). Перший принцип, запобігаємо. Вода може продаватися в автоматах, а в вас ми впевнені є декілька вільних пляшок (тут ще й принцип використовуємо повторно). Якщо в вашому магазині є крупи на вагу, то беремо з собою торбинки, якщо немає, тоді можна взяти декілька пакетів (які, ви зберегли з минулого разу). М'ясо дуже зручно брати у свій лоток. Просто попросіть одразу продавчиню:"Мені будь-ласка у мій лоток". Для овочей також можна взяти торбинки. Ось так, просто підготувавшись, ви уникнете десятки пакетів, пляшок, які йдуть до смітника.

Щодо інших принципів:

зменшуємо - не купляємо продукти в пакованні, яке не переробляється; використовуємо повторно- замість одноразового посуду можна використовувати багаторазовий( залізний або пластиковий),

переробляємо - здаємо на переробку паковання(пластик, скло,залізо і т. д.); компостуємо - залишки овочів після готування, їжі, опале листя та суху траву можна компостувати та робити з них добриво.

Все в наших руках і за нами перемога! 

 #люботин_нуль_відходів

Переглядів: 397
Дата публікації: 13:00 25.04.2022
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>