Як уникнути надзвичайних ситуацій під час ожеледиці

Рекомендації надали у ДСНС України у Харківській області.

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/114367

Виходити з будинку у взутті, в найменшій мірі схильного до ковзання по льоду (неслизька підошва);

посипати піском або сіллю доріжки, сходинки навчального закладу, під'їздів житлових будинків, магазинів тощо;

особливу увагу звертати на правила переходу проїжджої частини доріг. Потрібно пам'ятати, що на слизькій дорозі гальмівний шлях транспортних засобів подовжується у декілька разів.

Надавати допомогу в пересуванні жінкам і літнім людям;

надавати першу допомогу постраждалим при падінні на слизькій дорозі (допомогти звестися на ноги, за необхідністю - допомогти в доставленні до лікувальної установи).

Щоб зменшити вірогідність падіння під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно додержуватись наступних основних правил поводження:

пересувайтеся тільки передбаченими для цього пішохідними доріжками;

вдягайте зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

дивіться під ноги та обходьте небезпечні місця;

ходіть не поспішаючи;

будьте гранично уважними під час переходу проїжджої частини дороги та пересування східцями;

старайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею;

ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах;

при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню;

не переносьте, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях;

не ходіть біля самого краю проїжджої частини дороги;

тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару з метою запобігання травмуванню від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

Водію, який знаходиться за кермом транспортного засобу в ожеледицю, необхідно бути обачним, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях автотранспорту.

Коли людина все-таки відчуває, що послизнулася і падає, то найперше, що їй треба зробити – це спробувати присісти. ️Так зменшиться висота падіння. Також слід при цьому притиснути підборіддя до грудей, а руками охопити живіт. З врахування присідання це сприятиме певному згрупуванню тіла, що й дозволить уникнути серйозного ушкодження при падінні. У жодному разі при цьому не треба намагатися зберегти цілими у валізах та сумках речі, що можуть розбитися. Найцінніше – це здоров’я людини.

Користуючись цими нехитрими правилами, людина зможе забезпечити свою безпеку в зимовий період, коли на дорогах ожеледиця.

Дата публікації: 13:10 04.02.2022
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024