Головне управління ДПС у Харківській області нагадує

Про надання електронних послуг нерезидентами на митній території України

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що починаючи з 01.01.2022, з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі -ПКУ) від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями Законом України від 03 червня 2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525) запроваджується оподаткування електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі постачання таких послуг фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, яку не зареєстровано як платника податку, особою-нерезидентом, за правилами, встановленими ст. 208 прим.1 ПКУ.

Законом № 1525 доповнено перелік осіб – платників ПДВ (підпункт 9 пункт 180.1 статті 180 ПКУ), до яких віднесено особу-нерезидента, яка не має постійного представництва та постачає на митній території України фізичним особам, у тому числі фізичним особам - підприємцям, не зареєстрованим платниками ПДВ, електронні послуги, у тому числі шляхом надання доступу до електронних послуг через електронний інтерфейс, надання технічних, організаційних, інформаційних та інших можливостей, які здійснюються з використанням інформаційних технологій і систем, для встановлення контактів та укладення угод між продавцями і покупцями та/або постачає такі електронні послуги за посередницькими договорами від власного імені, але за дорученням надавача електронних послуг, є платником ПДВ, крім нерезидентів, які:

постачають електронні послуги за посередницькими договорами, у разі якщо у рахунках (квитанціях), наданих замовникам електронних послуг, визначено перелік таких електронних послуг та їх фактичного постачальника;

здійснюють виключно обробку платежів за електронні послуги і не беруть участі у наданні таких електронних послуг;

постачають електронні послуги безпосередньо через своє постійне представництво в Україні (підпункт «д» підпункт 14.1.139 пункт 14.1      стаття 14 ПКУ).

Дата публікації: 11:05 19.01.2022
31.03.2024