Усе, що потрібно знати про бустерну дозу вакцини від COVID-19.

Роз’яснення НСЗУ

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/114075

В Україні вже можна отримати бустерну дозу вакцини для профілактики COVID-19. Це додаткова доза вакцини, яка посилює імунний захист, що може знижуватися з часом.

Хто може отримати бустерну дозу:

- усі вакциновані від COVID-19 особи віком від 18 років.

За яких умов:

- від попередньої вакцинації проти COVID-19 має минути не менше як 6 місяців.

Так, оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу щеплень. Курс – це два щеплення вакцинами Moderna, Pfizer, AstraZeneca (CoviShield), CoronaVac або одне щеплення Janssen/Johnson&Johnson.

Якою вакциною роблять бустерне щеплення:

- перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина;

- тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer (про дозволені схеми поєднання вакцин детальніше - на сайті МОЗ

- за відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Чи можна отримати бустерну дозу дітям:

- ні, але дітям від 12 років рекомендований первинний курс вакцинації від COVID-19 препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech (два щеплення).

Якщо після вашого другого щеплення вже минуло 6 місяців, знайдіть пункт вакцинації та отримайте свою бустерну дозу.

Як працює бустерне щеплення

Дата публікації: 11:33 18.01.2022