Харківська окружна прокуратура Харківської області інформує:
Харківська окружна прокуратура Харківської області інформує:

Харківська окружна прокуратура Харківської області інформує:

Харківською окружної прокуратурою Харківської області проведено вивчення стану організації роботи звирішення звернень і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації у 2021 році.

 

Вивченням встановлено, що упродовж 2021 року до окружної прокуратури надійшло 655 звернень, у тому числі, 19 – дублікати (протягом 2020 року до місцевої прокуратри надйшло 688 звернень).  З зазначених звернень 182 (проти 272 звернень у 2020 році) не стосувались компетенції органів прокуратури та були спрямовані за належністю.

Переважна кількість звернень надходить та розглядається співробітниками аппарату окружної прокуратури.

Так, упродовж 2021 року до Нововодолазького відділу Харківської окружної прокуратури надійшло лише 42 звернення, з яких 22 вирішено по суті, 14 – направлено за належністю, виключено з обліку 3 звернення.

По суті вирішено більшу половину звернень, що надійшли   до прокуратури – 395 звернень (проти 345 у 2020 році), виключено з обліку 26 звернень (у 2020 році - 29 звернень), повернуто заявникам або залишено без розгляду 3 звернення (проти 1 у 2020 році).

За результатами розгляду у 2021 році задоволено 19 звернень (за період 2020 року – 4). Питома вага задоволених звернень з розглянутих становить 4,4 % (проти 1,16 % у 2020 році).

Повністю відхилено доводи заявника у 18 випадках (протягом 2020 року – доводи лише за 1 зверненням відхилені).

З загальної кількості звернень, які вирішені по суті в окружній прокуратурі – 391, переважна більшість стосувалась питань досудового розслідування.

Так, за 2021 рік вирішено 272 звернення вказаної категорії, з них 93 стосувались оскарження дій слідчих поліції, 3 – щодо оскарження дій процесуальних керівників. Інші звернення, як і раніше, стосувались здебільшого надання інформації про стан досудового розслідування, слідчих та прокурорів у кримінальному провадженні, надання можливості ознайомитись з матеріалами кримінального провадження, тощо.

Загальна кількість звернень з питань досудового розслідування,   які вирішені по суті окружною прокуратурою у 2021 році залишилась на рівні порівняно з  2020  роком  (272 проти 281).

Протягом поточного року задоволено 1 скаргу на бездіяльність слідчого, яка полягала у невнесенні до ЄРДР відмомостей про вчинене кримінальне правопорушення (минулого року задоволено2 відповідні скарги).

Вивчаючи стан розгляду скарг та заяв учасників кримінального процесу, слід зазначити, що переважна кількість звернень, що стосуються питань досудового розслідування (158 з 272), надійшли від учасників кримінального провадження. В більшості випадків заявники стурбовані строками слідства, неповнотою слідчих дій, оскаржують невнесення їх заяв органами поліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Крім того, з урахуванням змін   до чинного кримінального процессуального законодавства заявники прагнуть отримати роз’яснення щодо причин проведення досудового розслідування не слідчими органів поліції, адізнавачами, дізнатись підстави зміни підслідності, тощо.

Однак, слід зауважити, що з усього массиву заяв, скарг та клопотань відповідної категорії  у 2021 році задоволено лише 11, тобто 4% (у 2020 році – 1,04 %). У інших випадках доводи заявників свого об’єктивного підтвердження під час їх розгляду не знайшли.

Вирішено по суті у минулому році 24 звернення з питань участі                                у кримінальному провадженні у суді (28 у 2020 році). Вказані звернення здебільшого стосувались питань тяганини під час судового розгляду кримінальних справ та проваджень, перегляду незаконних, на думку учасників проваджень, вироків суду. Крім того, протягом 2021 року задоволено 2 звернення відповідної категорії.

Залишилась на рівні кількість звернень громадян з питань представництва інтересів громадян та держави в суді (5 у 2020 році та 6 -   у 2021). Незначна кількість звернень відповідної категорії обумовлена проведенням ефективного роз’яснення громадянам органами прокуратури положень чинного законодавства щодо звуження повноважень прокуратури на напрямку представницької діяльності.

Також значним масивом розглянутих звернень залишаються звернення заявників щодо надання інформації про розгляд попередніх, а також щодо надання копій процесуальних документів у кримінальних провадженнях та справах.

Не надходили до окружної прокуратури протягом 2021 року,                                    як і у минулому році, звернення з питань  додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.

Значним чином порівняно з 2020 роком збільшилась кількість звернень з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – лише 11 за 2021 рікпроти 2 за 2020 рік.

У цілому протягом 2021 року  у окружній прокуратурі дотримано порядок та строки розгляду і вирішення зверненьта запитів, забезпечено об’єктивність, всебічність їх розгляду.

Прокуратура також інформує, що відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», уведеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 № 87, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», ст. 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», наказів виконувача обов’язків Генерального прокурора від 12.03.2020 № 141 та від 13.03.2020 № 147, тимчасово обмежено допуск до адміністративних будівель прокуратур та встановлено особливий порядок їх роботи.

У зв’язку з цим на час дії карантину на всій території України проведення особистого прийому заявників, запитувачів інформації, депутатів усіх рівнів в органах прокуратури призупинено.

Разом з цим, заявники та запитувачі мають право звернутись до окружної прокуратури зі зверненнями та запитами, використовуючи наступні шляхи:

1.направлення письмового звернення на поштову адресу окружної прокуратури: Григорівське шосе, 52, м. Харків, 61098або Нововодолазького відділу окружної прокуратури: Харківська область, Харківський район,                    смт. Нова Водолага, пл. Кооперативна, 22, 63200;

2.поміщення звернення чи запиту у скриньку, яка розташована у фойє приміщення прокуратури розташованому за адресою: м. Харків, Григорівське шосе, 52 (будівля Харківської районної державної адміністрації), 2-й поверх або у фойє приміщення Нововодолазького відділу окружної прокуратури розташованому за адресою: Харківська область, Харківський район,                    смт. Нова Водолага, пл. Кооперативна, 22;

3.поданняелектронногозвернення за визначеною формоюна електронну пошту окружної прокуратури:zvern-kharkivska-okruzhna@khar.gp.gov.ua;

4.звернення на телефон «гарячої лінії» окружної прокуратури: 057-372-61-08.

Провівши зазначене вивчення встановлено беззаперечний факт,                              що незважаючи на великий обсяг проведений Харківською окружною прокуратурою Харківської області практичної роботи щодо роз’яснення заявникам положень чинного законодавства України до окружної прокуратури продовжує надходити велика кількість звернень громадян,  що не належать до компетенції органів прокуратури.

Враховуючі викладене, виникає обґрунтована необхідність додаткового інформування суспільства про функції органів прокуратури закріплені ст.131-1 Конституції України, які полягають у  підтриманні публічного обвинувачення в суді; організації і процесуальному керівництві досудовим розслідуванням, вирішенню відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництві інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Разом з цим, прокурор на цей час, відповідно до законодавства,  позбавлений можливості здійснення представництва в суді інтересів громадян.

Будь-які наглядові функції щодо органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій органи прокуратури України на цей час не здійснюють.

Крім того, увагу учасників кримінальних проваджень хочемо додатково звернути на положення ст. ст. 303-307 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими,  рішення, дії чи бездіяльність  слідчого, дізнавача або прокурора під час досудового розслідування оскаржуються до слідчого судді під юрисдикцією якого перебуває місце проведення досудового розслідування.

Разом з цим, слід зауважити, що прокурори окружної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво щодо злочинів та кримінальних проступків вчинених лише у межах населених пунктів, що входять до складу Люботинської, Пісочинської, Мереф’янської, Безлюдіської, Височанської, Південноміської, Покотилівської, Роганської,Вільхівської, Нововодолазької ОТГ Харківського району Харківської області.

            Прошу прийняти вказану інформацію до уваги та розмістити на сайтіЛюботинської міської ради Харківської області.

 

Виконувач обов’язків

Керівника окружної прокуратури                           Максим КЛИМОВЕЦЬ

Переглядів: 393
Дата публікації: 10:57 17.01.2022
Інвестиційний паспорт
Електронні петиції
Центр надання адміністративних послуг
Електронні послуги
Комунальний прожектор
Медицина міста
Телефони гарячих ліній
Молодіжна рада
Проект "Місто Нуль відходів"
Анонс подій
18.04.2024
19.04.2024
20.04.2024
Докладніше
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Нові та оновлені сторінки
Проєкти рішень від 18 квітня 2024 року   18.04.2024
Розпорядження № 65 " Про скликання LV сесії Люботинської міської ради VIII скликання" від 17.04.2024   17.04.2024
Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Люботинської міської ради Харківської області «Про встан   16.04.2024
Золочевська А. А.   12.04.2024
ЦНАП інформує: Оновили сервіси для ВПО в Дії. Оформлюйте довідку та допомогу для всієї родини   09.04.2024
Проєкти рішень від 09 квітня 2024 року   09.04.2024
Розпорядження № 60 "Про скликання LIV (позачергової) сесії Люботинської міської ради VIII скликання"   09.04.2024
Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Люботинської міської ради за 1 квартал 2024 р   08.04.2024
Повідомлення про намір встановлення скоригованих тарифів на послуги централізованого водопостачання    05.04.2024
Виконавчий комітет Люботинської міської ради запрошує на роботу   04.04.2024
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пошук
Люботинська міська рада Харківської області >>>