«16 днів проти насильства»

25 листопада стартує Всеукраїнська кампанія

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/113148

Її мета - привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює такі важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Так, Міністерство освіти та науки України пропонує довідкові матеріали для підвищення обізнаності щодо запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі.

Рада Європи спільно з Українським фондом «Благополуччя дітей» за сприяння Міністерства освіти і науки України в межах проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» підготували матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів. Інші матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Громадська організація «Мінзмін» спільно з Міністерством цифрової трансформації за сприяння МОН розробили інформаційно-довідкові матеріали для проведення уроків на тему «Моя приватність» у закладах загальної середньої освіти, зокрема:

для учнів 1-4 класів - про персональну інформацію та як нею користуватись в мережі Інтернет;

учнів 5-8 класів - про ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікації фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах;

учнів 9-11 класів - про використання персональної інформації в мережі Інтернет і соціальних мережах;

онлайн-курс - у вигляді серії відеоблогів на актуальні для батьків теми щодо захисту права дитини на приватність;

інструкції з налаштування приватності в соціальних мережах Telegram, TikTok, Instagram і Facebook.

З нагоди Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», Міністерство освіти і науки спільно з громадською спілкою «А21 Україна» підготували матеріали для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми.

Нагадаємо про роботу «гарячих ліній»:

- 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

- 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;

- 0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);

- 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Дата публікації: 16:36 24.11.2021