ЗВІТ про результати проведення

в Люботинській міській територіальній громаді Всеукраїнського профілактичного заходу «УРОК»

Керуючись статтею 53 Конституції України та Закону України «Про повну загальну середню освіту», в порядку виконання розпорядження міського голови Люботинської міської ради Харківської області від 10 вересня 2021 року №225, з метою надання адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону дітям із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах; виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлення дітей, у вересні/листопаді 2021 року було проведено в Люботинській міській територіальній громаді Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».
Службою у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області спільно з відділом освіти Люботинської міської ради Харківської області та Люботинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено наступні заходи:
  • проведено обстеження умов проживання 28 дітей шкільного віку, які перебувають в складних життєвих обставинах (в 16 сім’ях); 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (в 3 прийомних сім’ях); 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (в ДБСТ); 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (в 18 сім’ях опікунів);
  •  відвідано 8 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та 4 багатодітні сім’ї, в яких виховуються 36 дітей шкільного віку;
  • проведено профілактичну роботу з батьками, або особами, що їх замінюють, щодо належного виконання ними своїх батьківських обов’язків, а саме обов’язковістю здобуття дітьми повної загальної середньої освіти. Надано роз’яснення щодо відповідальності, яка наступає у разі невиконання батьками своїх обов’язків щодо виховання дітей: пропуски уроків без поважних причин, жорстоке поводження, паління та перебування дітей в нічний час                         (після 22 години) за межами дому без супроводу дорослих;
  • в порядку виконання п.п. 1 п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України  від 04.08.2021 р. № 843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності                           та підпорядкування», проведено оцінювання потреб 23 дітей, влаштованих/зарахованих на цілодобове перебування до закладів, та їх сімей, які є мешканцями Люботинської міської територіальної громади;
  • на виконання п.5 розділу І Комплексної програми «Майбутнє Люботинщини» на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням ІІІ сесії VІІІ скликання Люботинської міської ради від 24 грудня 2020 року №27, для надання адресної соціальної допомоги сім’ям, в яких діти перебувають в складних життєвих обставинах, з місцевого бюджету виділено кошти та вручено 37 дітям, вказаної категорії, набори канцтоварів;
також Люботинським міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, за результатами рейду сім’ям, які потребують матеріальної допомоги, були надані речі, що були у вжитку, та проведена акція «Шкільний портфелик» під час якої 16 дітей отримали портфелі та набори канцтоварів.
У ході проведення зазначених заходів виявлено 6 дітей, які не приступили до занять. Спеціалістами служби у справах дітей вжито відповідні заходи та вже станом на сьогодні вирішено питання щодо переведення дітей (передачу особових справ) до школи за новим місцем мешкання; вирішується питання щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.
Службою у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області спільно з Люботинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділом освіти Люботинської міської ради Харківської області здійснюється відповідні заходи та постійно контролюється питання щодо реалізації прав дітей на освіту, охоплення дітей та підлітків шкільного віку навчанням.

Начальник служби у справах дітей                                         Аліна СЛЬОТА
Дата публікації: 08:50 22.11.2021