До уваги платників податків!

З 1 січня поточного року для сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування введено в дію єдиний рахунок.

Порядок функціонування єдиного рахунку визначено нормами статті 35' Податкового кодексу України  та постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 N 321.
Порядком функціонування єдиного рахунку передбачено:
  1. Чіткий механізм перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні/небюджетні рахунки.
  2. Конкретні часові інтервали.
  3. Послідовність виконання в межах поточного банківського дня окремих бізнес-процесів, пов’язаних із сплатою податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску.

Переваги сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску з використанням єдиного рахунку:
  • зменшення затрат часу на формування платіжних доручень;
  • уникнення непорозумінь зі зміною рахунків;
  • зменшення кількості помилково сплачених грошових зобов’язань;
  • сплата податків через інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет» в он-лайн  режимі - 24/7;
  • інформація щодо руху коштів  на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Дата публікації: 15:45 26.10.2021