Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам

за рішенням районних призовних комісій за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

1.Відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам, які навчаються: - у професійно-технічних навчальних закладах із денною формою навчання; - у ВНЗ із денною формою навчання, зокрема під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;
- у середніх або вищих духовних навчальних закладах із денною формою навчання; - в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва; - у навчальних закладах інших держав у рамках міжнародних договорів України.
2.Відстрочка за сімейними обставинами надається призовникам, які:
- є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька/матір або непрацездатних осіб, під опікою/піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов’язаних їх утримувати.
- мають неповнолітніх або непрацездатних рідних братів і сестер незалежно від їхнього віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов’язаних їх утримувати;
- мають одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;
- мають дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері в зв’язку з її смертю або за рішенням суду;
- мають двох і більше дітей;
- мають дитину-інваліда;
- мають дружину-інваліда;
- мають вагітну дружину.
3.Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:
- які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час;
- які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
- які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема із звільненням від відбування покарання;
- яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського складу.
- які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
- батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

-Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати до центрів комплектування документи, що підтверджують  право на відстрочку.

-У разі, якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їхнім бажанням із урахуванням пропозиції батьків. Така відстрочка надається на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення у запас одного з них.
-Строковиків не відправляють у зону проведення ООС. Юнаки служать півтора року, а юнаки з вищою освітою – лише рік.

Начальник ВОС
Аліна ЗАХАРЕНКО